Christkindl csoportok útvonala
2017. december 22. péntek, 00:00

A Christkindlspiel régi, értékeket őrző hagyomány településünkön. Idén is – mint nagyon sok más esztendőben, – december 24-én éneklő gyermekek két csoportja járja körbe településünk utcáit és térnek be otthonokba, hogy örömhírt hozzanak.

A csoportok útvonala:

Településünk felső részét bejáró csoport útvonala a következő: 
8:30-tól Templomtól a Kossuth utca felfelé
9:30-tól Diófa utca
10:30-tól Kossuth utca lefelé
11:30-tól Arany jános utca
12:30-tól Kossuth köz
14:00-tól Kossuth lefelé
15:00-tól Tulipán utca 
19:00-tól Táncsics utca
20:00-tól Dózsa utca
21:00-tól Rákóczi vége


Településünk alsó részét bejáró csoport útvonala a következő:
1. szakasz – kb. ¾ -9-től – 11:30 óráig
Iskola utca – Kossuth Lajos utca (Iskola utca és Vasút utca közötti szakasza) – Spar – Vasút utca (vasúti átjáróig) – Rákóczi utca (Dózsa utcái kereszteződésig) – Dózsa utca elejse - Árva utca – Kinizsi utca 
2. szakasz – kb. 11:30-16:30 óráig
Kossuth utca – Kossuth utcáról nyíló kisebb utcák, amelyek a 8-as út felé nyílnak - a Fasor utcának, Rózsa utcának és Pipacs utcának Kossuth utca és Ág utca közötti szakasza – Bükkfa utca – Hóvirág utca –– Vadvirág utca 
3. szakasz – kb. 16:30-21 óráig
Vadvirág utca – Pipacs utca – Rózsa utca – Fasor utca – Ág utca – Ady utca –Vasút utca.


Az időpontok minimálisan változhatnak, csúszhatnak.
Kérünk szépen Mindenkit, hogy várják és fogadják Örömmel a gyermekek. Ha szeretné, hogy december 24-én énekszó zengje be otthonát, akkor legyenek kedvesek a kaput kinyitni (esetleg kutyát megkötni vagy elkerített részre vinni), külső lámpát felkapcsolni, hogy a hírvivők tudják, hol várják őket szívesen.

Segítségüket megköszönve és áldott, békés Karácsonyt kívánva:
Christkindl csoport

 

 
Copyright © 2018 Herendi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola. Minden jog fenntartva.
Joomla! designed and hosted by Skindrome studio