2017/18
Taekwon-do Országos Bajnokság 2018 - Medgyesegyháza
2018. március 19. hétfő, 03:11

A március első hétvégéjén Medgyesegyházán került sor Szövetségünk által nagy érdeklődéssel kísért 41. Magyar Országos Bajnokságára. A meglehetősen zord és későn jött, télies időjárás ellenére 31 klub 286 versenyzője nevezett a rangos eseményen.

A Herendi Taekwon-do egyesület 8 versenyzője ( Darnai János, Dienes Erik, Kazinczki Tibor, Kungl Barnabás, Hegyi Balázs, Hegyi Péter, Pavelka Dominik, Szabó Levente) egyéni formagyakorlatban és küzdelemben mérkőzött.

A 11 év kihagyás után, tavaly szeptemberben visszatért Darnai János Felnőtt 1. Danos formagyakorlatban első helyezést ért el.
Hegyi Balázs a serdülő fiúk küzdelmének +60 kg-os súlycsoportjában aranyérmes lett.
Hegyi Péter élete első igazán nagy versenyén a gyermek (9-8-7.gup) kategória formagyakorlat kategóriában és a küzdelem -33kg-os súlycsoportjában két ezüstérmet szerzett.
Dienes Erik a serdülő fiú küzdelem -54kg-ban ezüstérmet hozott a herendieknek.
Kazinczki Tibor egy nagyon népes mezőnyben, nagyon szépen formagyakorlatozva (serdülő 4-1.gup) és hősiesen küzdve (serdülő-50kg) két bronzéremmel gazdagította csapatunkat.
Pavelka Dominik a verseny előtti napon töltötte be 14. életévét, már az ifi kategóriában kellett helyt állnia. Formagyakorlatban (9-5. gup) bronzérmet szerzett.
Kungl Barnabás és Szabó Levente a serdülők -36 kg-os, igen népes indulótáborában versenyzett. Barnabásnak sikerült küzdelemben a dobogó harmadik fokára felküzdenie magát.

Összesítve két arany, három ezüst és négy bronzérem a csapat mérlege.

A versenyen edzőként Pátkai Zoltán, Darnai János és id.Hegyi Péter segítették a versenyzőket a pást széléről.
A felkészítő edzők Pátkai Miklós 5.dan és Pátkai Zoltán 4. danos mesterek.
Köszönet illeti a szülőket, akik gyermekeik mellett állva lehetővé teszik számukra az edzésen való munkát, és akik elkísérve bennünket sikerre segítették a csapatot!

Bendegúz NyelvÉSZ 2018
2018. március 13. kedd, 00:00

A megyei fordulóra továbbjutott tanulóink:

1. évfolyam:
Bernátzki Balázs, Lajos Alexandra, Magyar András - felkészítőjük: Kolonics-Csizmadia Regina
Szirbek Gyöngyvér - felkészítője: Németh Nóra

2. évfolyam:
Mészáros Bendegúz - felkészítője: Neheli Katalin
Bankó Zsófia, Matejovszki Lilla, Nagy Gréta - felkészítőjük: Papp Árminné

3. évfolyam:
Szirbek Farkas - felkészítője: Halászi Dóra
Magyar Noémi, Tóth Janka, Szitási Levente - felkészítőjük: dr. Bakonyiné Lékó Erzsébet

4. évfolyam:
Schvéder Dóra - felkészítője: Szakács Veronika
Etlinger Zsófia Irma - felkészítője: Glück Noémi

5. évfolyam:
Halmaványzki Dóra, Presits Janka - felkészítőjük Schermann-né Csizmadia Márta

7. évfolyam:
Fazekas Roland, Prebszl Arnold, Wittmann Alex - felkészítőjük: Fekete-Nagy Marianna
Ternyák Ildikó, Tuboly Csilla - felkészítőjük: Fekete-Nagy Marianna

8. évfolyam:
Kajos Márton - felkészítője: Fekete-Nagy Marianna

Gratulálunk és sikeres felkészülést kívánunk a megyei fordulóra!

Csapatbajnokság:
1. hely: alsós csapat: Darida Máté, Etlinger Zsófia, Halmavánszki Márton, Horzov Maxym
1. hely: felsős csapat: Bácskai Bálint, Darida Gergő, Darida Levente, Halmavánszki Dóra

Az első helyen végzett versenyzők egyénibe és csapatként is továbbjutottak az országos döntőbe!

Gratulálunk és sikeres felkészülést kívánunk!

XXIX. Zrínyi Matematika Verseny
2018. március 02. péntek, 00:00

A Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei fordulóinak eredményei

Egyéni verseny:
3. évfolyam: 13. helyezést ért el Varga Norbert, Tamás Gréta 45. lett. Mindketten Halászi Dóra tanítványai.
4. évfolyam: 9. helyezett lett Tóth Zoé, 14. helyezést ért el Etlinger Zsófia, mindketten Glück Noémi tanítványai. Ujhelyi Luca 31. helyezett lett, felkészítője Szakács Veronika.
5. évfolyam: Mészáros Bulcsú 7. helyezést, Halmavánszki Dóra 9. helyezést ért el. 27. helyezett Szamosfalvi Ádám lett. Tanáruk Orán Noémi.
6. évfolyam: 4. helyezést ért el Tóth Kíra. Bodor Gergely 31., Szitási Zalán 37. helyezett lett. Felkészítőjük Orbán Noémi.
7. évfolyam: 6. helyezést ért el Wittmann Alex. 11. lett Kis-Tamás Emma, 19. helyezést ért el Dienes Erik, 22. lett Ifju Zalán és 29. helyezett lett Fazekas Roland. Tanáruk Orbán Noémi.
8. évfolyam: Karikó Lajos 2. helyezett lett! Gratulálunk! 13. lett Ujhelyi Patrik. Tanáruk Kaphegyiné Szabó Mária.

Csapatversenyben a 7. évfolyam (Wittmann Alex, Kis-Tamás Emma, Dienes Erik) és 8. évfolyam ( Karikó Lajos, Ujhelyi Patrik, Horváth Márk) megyei 2. helyezett, a 3. évfolyam megyei 3. helyezett lett. (Tóth Zoé, Etlinger Zsófia, Ujhelyi Luca)

Orbán Noémi és Kaphegyiné Szabó Mária tanárnők külön elismerésben részesültek!
Gratulálunk!

Országos Történelem Verseny
2018. február 21. szerda, 00:00

Az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ által kiírt Országos Történelmi tanulmányi verseny februárban megrendezett megyei fordulóján Kőhegyi András 8.b osztályos tanulónk a 9. helyezést érte el.
Felkészítő tanára: Lóczy Ágnes.

Gratulálunk a szép eredményhez!

Országos német nyelvi verseny
2018. február 20. kedd, 00:00

Az Szolnoki II. Rákóczi Ferenc Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Eötvös L által kiírt Országos német nyelvi tanulmányi verseny megyei fordulójába jutott Kajos Márton 8.a osztályos tanulónk.
Felkészítő tanára: Fódi Judit.