Taekwon-do Országos Bajnokság 2018 - Medgyesegyháza
2018. március 19. hétfő, 03:11

A március első hétvégéjén Medgyesegyházán került sor Szövetségünk által nagy érdeklődéssel kísért 41. Magyar Országos Bajnokságára. A meglehetősen zord és későn jött, télies időjárás ellenére 31 klub 286 versenyzője nevezett a rangos eseményen.

A Herendi Taekwon-do egyesület 8 versenyzője ( Darnai János, Dienes Erik, Kazinczki Tibor, Kungl Barnabás, Hegyi Balázs, Hegyi Péter, Pavelka Dominik, Szabó Levente) egyéni formagyakorlatban és küzdelemben mérkőzött.

A 11 év kihagyás után, tavaly szeptemberben visszatért Darnai János Felnőtt 1. Danos formagyakorlatban első helyezést ért el.
Hegyi Balázs a serdülő fiúk küzdelmének +60 kg-os súlycsoportjában aranyérmes lett.
Hegyi Péter élete első igazán nagy versenyén a gyermek (9-8-7.gup) kategória formagyakorlat kategóriában és a küzdelem -33kg-os súlycsoportjában két ezüstérmet szerzett.
Dienes Erik a serdülő fiú küzdelem -54kg-ban ezüstérmet hozott a herendieknek.
Kazinczki Tibor egy nagyon népes mezőnyben, nagyon szépen formagyakorlatozva (serdülő 4-1.gup) és hősiesen küzdve (serdülő-50kg) két bronzéremmel gazdagította csapatunkat.
Pavelka Dominik a verseny előtti napon töltötte be 14. életévét, már az ifi kategóriában kellett helyt állnia. Formagyakorlatban (9-5. gup) bronzérmet szerzett.
Kungl Barnabás és Szabó Levente a serdülők -36 kg-os, igen népes indulótáborában versenyzett. Barnabásnak sikerült küzdelemben a dobogó harmadik fokára felküzdenie magát.

Összesítve két arany, három ezüst és négy bronzérem a csapat mérlege.

A versenyen edzőként Pátkai Zoltán, Darnai János és id.Hegyi Péter segítették a versenyzőket a pást széléről.
A felkészítő edzők Pátkai Miklós 5.dan és Pátkai Zoltán 4. danos mesterek.
Köszönet illeti a szülőket, akik gyermekeik mellett állva lehetővé teszik számukra az edzésen való munkát, és akik elkísérve bennünket sikerre segítették a csapatot!

Copyright © 2018 Herendi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola. Minden jog fenntartva.
Joomla! designed and hosted by Skindrome studio