2017. október 02. hétfő, 07:22

Kedves Szülők és Gyerekek!

Iskolánk hosszú előkészítő munka után, sikeres „Ökoiskola cím” pályázatot nyújtott be az Emberi Erőforrások Minisztériuma felhívására.
Az ökoiskola cím használatára intézményünk
2017. szeptember 1-től 2020. augusztus 31-ig jogosult.

Az Ökoiskola cím azon Intézmények elismerése, amelyek átgondoltan, rendszerszerűen és mindennapi gyakorlatként foglalkoznak a környezettudatossággal, a fenntarthatóságra neveléssel, a környezeti-, és egészségneveléssel, valamint a globális felelősségvállalásra neveléssel is.

A Cím adományozása kapcsolódik az ENSZ „A fenntarthatóságra nevelés 2005–2014” évtizedének programját követő magyarországi vállaláshoz: ld. Globális Fenntarthatóságra Nevelési Akcióprogram (Global Action Programme on Education for Sustainable Development). A Cím pályázati rendszerének kimunkálása az ENSI (Iskolai Környezeti Kezdeményezések) nemzetközi hálózat több évtizedes tapasztalatai alapján történt.

Minden kedves résztvevőnek köszönjük szépen az áldozatos munkát!
További információk:

Horváthné Páter Beatrix intézményvezető
Szűcs Attila intézményvezető-helyettes

Copyright © 2018 Herendi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola. Minden jog fenntartva.
Joomla! designed and hosted by Skindrome studio