Német Nemzetiségi nap - 2018. december 1.

Idén is megrendeztük hagyományos német nemzetiségi napunkat iskolánkban, ezúttal „A magyarországi németek étkezési szokásai” témában. Alsós és felsős tanulóink számos állomáson ismerkedhettek a témával: nudlikészítés, kőrözött és krumplisaláta készítés, konyhai falvédő tervezése és elkészítése, sváb konyha berendezése, csapatjátékok, tartósítás, disznóvágás és kolbásztöltés, almás pite sütés, kóstolás, naptárkészítés, fimlvetítés és keresztszemes hímzés. A jó hangulatú délelőtt a szülők által készített sváb sütemények elfogyasztásával zárult. Ezúton is köszönjük mindenkinek, aki bármilyen formában támogatta és segítette rendezvényünket!