Katasztrófá(li)sok az iskolában! - Versenyeredmények

Iskolánkban évek óta működik katasztrófavédelmi szakkör, ami természetesen nem a katasztrófákat védi, hanem az azok elleni védekezésre igyekszik oktatni a résztvevő diákokat. A szakkör a 7-8. évfolyamon működik, bekapcsolódni a 6. évfolyam végén lehet. A gyerekek 4 fős csapatokban vesznek részt a felkészítéseken heti rendszerességgel. A felkészítés főbb témakörei a következők:

  • tűzoltó-katasztrófavédelmi ismeretek (vízkárelhárítás, tűzoltás, mentést segítő eszközök ismerete, használata, stb.),
  • rendőr-közlekedésbiztonsági, illetve bűnmegelőzési ismeretek (biztonságos közlekedés, KRESZ, stb.)
  • honvédelmi-katonai ismeretek (fegyverismeret, lövészet, kézigránátdobás, stb.)
  • laikus elsősegélynyújtási ismeretek (segélyhívás, sérültellátás, eszközhasználat, sérültszállítás, stb.)
  • lakosságvédelmi ismeretek (egyéni védőeszközök ismerete, használata, vészhelyzeti intézkedések lehetőségei, módjai, stb.)
  • egymást segítő, „csapatépítő” feladatok (mocsárjárás, vaklabirintus, tandemsí, mentőkötél használattal kapcsolatos feladatok, stb.)

A felkészítéseket részben az iskola tanárai, részben pedig „külsős” élet-és rendvédelmi szakemberek végzik. A közösen végzett munka idén eredményesnek bizonyult. A 2019. évi Felmenő Rendszerű Ifjúsági Katasztrófavédelmi versenyen három csapatunk indult. A következő eredmények születtek:

  • 1. forduló - internetes forduló: 8. évfolyam - 1. hely, 7. évfolyam /1 csapat - 5. hely, 7. évfolyam/2 csapat - 10. hely (első 8 csapat jut tovább). A 7/2 csapat tagjai: Fodor Zselyke, Illés Barbara, Lennert Valentina, Molnár Balázs 
  • 2. forduló - kirendeltségi forduló: 8. évfolyam - 1 hely,  7. évfolyam /1 csapat - 3. hely (első 3 csapat jut tovább)
  • 3. forduló - megyei forduló: 8. évfolyam - 1 hely,  7. évfolyam /1 csapat   - 7. hely (csak az első csapat jut tovább). A 7/1 csapat tagjai: Buzás Dávid, Szabadics Gréta, Szitási Zalán, Tóth Kíra
  • 4. forduló - országos döntő: a 8. évfolyam csapatának a döntőbenl 22 csapat közül a 7. helyezést sikerült elérni. Veszprém megye legeredményesebb általános iskolás csapatának tagjai 2019-ben: Dienes Erik, Kárász Eszter, Prebszl Arnold, Szabó Bernadett. 

Gratulálunk a versenyzőnek és felkészítőjüknek, Dienes Gábornak!

A versenyről készült fényképek az iskolai események címszó alatt található.

 

 

szechenyi2020_logo.jpg
uszt_logo.jpg
umft_logo_feher.png
okoiskola_logo_alulra.jpg

Dokumentumaink

EasyCookieInfo

Herendi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola. Minden jog fenntartva © 2018.
Készítette és üzemelteti a Skindrome Studio - Vecsey Tamás. Készült a JoomShaper által fejlesztett HELIX3 keretrendszer felhasználásval.