XVII. Nemzetek Kupája Nemzetközi Taekwon-do versenyen

2019. május 11-én részt vettünk Hatvanban a XVII. Nemzetek Kupája Nemzetközi Taekwon-do versenyen 9 ország 250 versenyzője részvételével. 14 versenyzővel képviseltettük magunkat, íme az eredmények:

Katasztrófá(li)sok az iskolában! - Versenyeredmények

Iskolánkban évek óta működik katasztrófavédelmi szakkör, ami természetesen nem a katasztrófákat védi, hanem az azok elleni védekezésre igyekszik oktatni a résztvevő diákokat. A szakkör a 7-8. évfolyamon működik, bekapcsolódni a 6. évfolyam végén lehet. A gyerekek 4 fős csapatokban vesznek részt a felkészítéseken heti rendszerességgel. A felkészítés főbb témakörei a következők:

Tavaszi torna eredmények - Kenguru Torna Club Sportegyesület

Az országos "A" kategóriás diákolimpián torna csapatunk az 5.helyen végzett.Csapattagok: Süle Dominika, Szabó Lilla Kitti, Ujhelyi Luca Sára, Vasmatics Vanda. A diákolimpián egyéniben Solymosi Dorka és Illés Nóra nagyon szép versenyzéssel a középmezőnyben végeztek.
Ujhelyi Luca Sára a Leány Gyermek Haladó Elit II.fordulóján a 43 induló versenyzőből a 15.helyen zárta .

Ősszel folytatódik a verseny. Nagyon büszkék vagyunk a lányokra!
Király Béláné

Sakk diákolimpiai sikerek

Az idén 2019. április 5-7 között Miskolcon került megrendezésre az Országos Egyéni Diák Sakkolimpiai Bajnokság

Amatőr kategóriában Darida Gergő - 7.b osztáylos tanulónk országos bajnok lett.
Testvérei Darida Máté 4.b  a 14. helyet, Darida Levente volt diákunk pedig a 4. helyet szerezték meg

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőjüknek: Mihalik Istvánnak!

Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny eredményei 2019

Iskolánk hosszú évek óta részt vesz ezen a nemzetközi versenyen, melyet a világ 89 országában azonos időpontban rendeznek! Idén ez március 21-én 10 órakor volt.

A rendezők mottója: legyen ez a pár perc a matematika ünnepe szerte a világon!

Iskolai eredményeink évfolyamonként:

Verseny eredmények

Az alábbiakban a legfrisseb tanulmányi és sport versenyek eredményéről olvashatnak.

Eredmények

Ezüstérem a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulóján!

Mészáros Bulcsú 6. évfolyamos tanulónk 3. helyezett lett! Gratulálunk a szép eredményhez!
Ezen az évfolyamon Halmavánszki Dóra 8. helyezett és Szamosfalvi Ádám 23. helyezett lett. A hatodikosok a csapatversenyben így 2. helyezést értek el az induló 23 iskolából! Felkészítőjük Orbán Noémi.
5. évfolyamon Etlinger Zsófia megyei 9., Tóth Zoé 17. és Ujhelyi Luca 24. helyezést értek el, csapatban megyei 4. helyezettek lettek. Felkészítőjük Kaphegyiné Szabó Mária.
7. évfolyamon Tóth Kíra 12. helyezést ért el. Tanára Orbán Noémi.
A nyolcadikosok között Wittmann Alex 19., és Fazekas Roland 20. helyezést értek el. Tanáruk Orbán Noémi.
Gratulálunk a diákoknak és tanáraiknak egyaránt!

24. Bem József megyei matematikaverseny eredményei

Ebben a tanévben 779 diák vett részt a versenyen, ők 30 különböző iskola tanulói Veszprém megyéből. A kétfordulós verseny megyei fordulójába a legjobb 30 versenyzőt hívták be, iskolánkból 18 főt.
Eredményeik:
2. évfolyamon Bernátzki Balázs 7. helyezést ért el, tanítója Szentmiklósi Beáta.
4. évfolyamon Varga Norbert szintén 7. helyezett lett, tanítója Halászi Dóra.
5. évfolyamon Etlinger Zsófia 9., Tóth Zoé 12., és Németh Réka 25. helyezést értek el. Felkészítőjük Kaphegyiné Szabó Mária.
6. évfolyamon Szamosfalvi Ádám megyei 8. helyezést ért el, tanára Orbán Noémi.
8. évfolyamon Bogár Vivien 8., Kis-Tamás Emma 14., Ifju Zalán 15., Bisztrán Anna 16., Wittmann Alex 19., Tuboly Csilla 22., Dienes Erik 26., Szabó Bernadett 27., Csikós Janka 29., Mórocza Gergő 30., és Koszorus Kristóf megyei 35. helyezett lett. Tanáruk Orbán Noémi.
A versenyzőknek és a tanáraiknak is gratulálunk!

Boldog Iskola

Iskolánk a Jobb Veled a Világ Alapítvány által kiírt pályázaton elnyert a Boldog Iskola címet. Az intézményünk a 2018/19-es tanévben jogosult a cím és a logó használatára.
Egyre több országban sikerrel alkalmazzák a Boldogságórákat, amelyeken a diákok csoportosan ismerik meg a boldogság fő összetevőit. Mindeközben olyan gyakorlatok elvégzésére inspirálja őket, amelyek hozzájárulnak a gyerekek boldogságszintjének növekedéséhez.

Adó 1% Általános Iskolás Gyermekeinkért Közalapítvány

Kérjük a Tisztelt Szülőket, hogy lehetőségeik függvényében támogassák adójuk 1%-val az Általános Iskolás Gyermekeinkért Közalapítványt.
Megköszönve bizalmukat a kuratórium nevében:
Dienes Gábor (06-30/692-3168)

Alapítványi kérelem letöltése

Adó 1% nyomtatvány letöltése

Iskolai szociális segítés

2018. novemberétől iskolánkban a Veszprémi Családsegítő és Gyermekjóléti Integrált Intézmény iskolai segítő tevékenységet biztosít az intézmény tanulóinak és szüleinek.

Az iskolai szociális segítő neve, elérhetősége: Frend Henrietta,  20/406-1803
Fogadóóra: hétfő,  „A” héten:10.30-13.30-ig,  „B” héten: 13.30-15.30-ig